Müge Anlı’da araştırılan İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili tüm köy sorguya alındı!

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

Müge Anlı’da araştırılan İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili tüm köy sorguya alındı!
Son Dakika : İkranur Tirsi Cinayetinde Korkunç Gelişmeler Açıklandı !! Neden Öldürdü ?
Müge Anlı’da kayıp olarak aranan 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin cansız bedeni evine 6-7 kilometre uzaklıktaki dere yatağında bulunmuştu. Acı haberiyle tüm Türkiye’yi yasa boğan İkranur’un ölümüyle ilgili ailesi ve köy halkından kan donduran iddialar gelmişti. Müge Anlı canlı yayınına bağlanan baba Serdar Tirsi, İkranur’un konuşacağı için öldürülmüş olabileceğini öne sürmesinin ardından flaş bir gelişme yaşandı. Cinayetin aydınlatılması için tüm köy sorguya alındı. İşte İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili yaşanan yeni gelişmeler.
İcilli köyüne bağlı Kıran Mahallesi’nde, evinin yakınındaki bahçede, 27 Haziran’da, 6 yaşındaki kardeşi ve kuzeni ile oynayan, Nazlı- Serdar Tirsi çiftinin kızları İkranur, saat 18.00 sıralarında otlayan büyükbaşların yanına gitti. İkranur Tirsi geri dönmeyince, 2 çocuk durumu ailesine haber verdi. Çevrede arama yapan ailesi, kızlarını ulaşamadı, jandarma ekiplerine bildirdi
Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı. 370 hektar alanda yaklaşık 150 kişilik uzman ekibin iz takip ve kadavra köpekleri, dron ve termal kameralar ile aradığı İkranur’un, evinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy deresinde salı günü cansız bedeni bulundu. İkranur’un cansız bedeni, olay yeri incelemesinin ardından Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Otopsi işleminin ardından İkranur toprağa verildi.
KÖYDE HERKESİN İFADESİNE BAŞVURULUYOR
İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı’nca başlatılan çok yönlü soruşturma ise sürdürülüyor. İlk tespitlere göre, travmatik bulguya rastlanılmayan İkranur’un ölüm nedeni, otopside yapılan çoklu organ incelemesi sonucu ortaya çıkacak.
İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla İkranur Tirsi’nin ölümünü araştırmak üzere görevlendirilen özel ekip, titiz bir çalışma yürütüyor. Küçük kızın kaybolduğu ev ile cansız bedeninin bulunduğu kuş uçuşu 1 kilometre olan 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy Deresi civarında çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, boş evlere girerek olası delil araması gerçekleştiriyor.
Olay mahalline yakın patika yolları da tarayan JASAT ekipleri, köydeki herkesin ifadesine başvuruyor, şüpheli bir durumla karşılaşıp karşılaşmadıklarını belirlemeye çalışıyor.
BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ’
Tirsi ailesinin komşusu Gülfem Yaman, İkranur’un ölüm nedeninin belirlenmesi için iz sürüldüğünü söyledi. Yaman, “Hiçbir sonuç yok henüz. Bir an önce bulunmasını istiyoruz biz de köylüler olarak. Hepimiz tedirginiz, korkuyoruz evlerimizde uyumaya. Bir haftadır bizde hiç uyku yok. Jandarmalar gerekli aramaları hala yapıyorlar, hala buradalar. İnşallah bir an önce bulunsun istiyoruz.
Mahallede herkes sorgulandı. Tekrar tekrar sorgulanıyor, yeni ekipler geliyor. Ankara’dan başka bir ekip gelmişti, onlar da yeniden ifadelerimizi aldılar. Evlerimiz arandı. Herkes tek tek sorgulanıyor ama henüz hiçbir elle tutulur bir şey olmadığı söyleniyor. Biz de bekliyoruz, bir an önce çözülmesini istiyoruz” dedi.
Ölü bulunduğu yerin aşağıda olduğunu söyleyen Yaman, “Çocuğun bu mevsimde oraya gitmiş olması, kesinlikle mümkün değil. Başka aylarda olsa belki gidilebilir diye düşünülebilir. Fındık bahçeleri hep yeşil alan hava geç saatte kararsa da burada artık karanlık oluyor. Sis çöküyor akşamları o saatler de mümkün değil çocuğun oraya gidebilmesi” ifadelerini kullandı.
ACILI BABADAN YÜREK YAKAN SÖZLER
İkranur’un cansız bedeninin bulunmasının ardından Müge Anlı canlı yayınına bağlanan baba Serdar Tirsi ve babannesi Nihal Tirsi çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.
“KONUŞACAĞI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ”
Baba Tirsi konuşmasında, “Dere aranmadı da derenin yanından biz geçtik. Emniyet personeli ve akrabalarımla da geçtik ama biz bir şey görmedik. Derenin üst tarafları arandı dereye en son girildi.” diye konuştu. Acılı baba, “İkranur konuşabiliyor sonuçta anlatabilir, konuşmasın diye öldürdü.” ifadelerini kullandı.
Tirsi, çocuğun görmemesi gereken bir şeyi gördüğünü söyledi ve “Bir yanlış yapıldı, İkranur bunu gördü ve öldürüldü” dedi. Baba Tirsi, “İkranur konuşacağı için öldürülmüş olabilir” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Kanalımıza Üye Olmayı Unutmayın :
https://www.youtube.com/channel/UCLHJAH_LP9YEU71jHyCzf0A
İbrahim Tatlıses’in Harbiye Konseri Gündem Oldu!
https://youtu.be/4CYvqLOSdmU
İbrahim Tatlıses Bayramda Kanal D de!
https://youtu.be/aNJphkrifW4
2020 saç modelleri renk ve kesim trendleri
https://youtu.be/mfWUsCGfg6w
İbrahim Tatlıses’in Hayatı!
https://youtu.be/es7UkZ4KKsY
Barış Arduçun yeni imajı
https://youtu.be/_YwsEqfG4i8
Müge Anlı’da olay çıktı! Muhtar Müge Anlı’nın Üzerine Yürüdü!
https://youtu.be/F85yeLPUtJ4

Comments

Write a comment

*

World COVID-19 Stats

Live Coronavirus Dashboard Tracker