Sosyal Medya Yasağı | Zamana Karşı Durmak | Podcast

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

#podcast #sosyalmedya #eleştiri
selamlar dostlar. Bu podcastimizde twitter, facebook, youtube gibi sosyal mecralara getirilecek yasaklar ve zaman içinde dünyada yeniliğe karşı gelenler üzerine konuştuk. İyi seyirler.

sosyal medya hesaplarım:
https://www.instagram.com/inankosev/
https://www.youtube.com/inankose
https://twitter.com/inankosev

Comments

KADİM PORTAL says:

Bu geri kafalılık hiç bırakmayacak peşimizi. Hocam matbaadan bahsetmişsin, bir iki şey de ben diyeyim. Matbaanın osmanlıya geldiği 17. yüz yılda hepi topu Osmanlı Devletinde basılan kitap sayısı 50 küsürdür. Bir asırda sadece 50 kitap basılan bir devlet. Ne kadar da vahim. 17. Yüz Yılda Avrupa'da ise 30 bin kitap basıldı. Avrupa da 30 bin kitap basılırken Japonya'da aynı yüz yılda 10 bin kitap basıldı. İşte kalkınma budur. Rasathane "gavur işidir" deyip rasathaneyi yıkanlar da millet aya astronot gönderince "ay nurdur aya çıkılmaz" diyenler de hep bu topraklardan çıktı. Dünya değişiyor ama cahillik değişmiyor. Sosyal medyaya karşı alınan tavır da oldukça komik ve saçma.

küvette sevişen Rivyalı Gerald says:

Ağzımıza sıçtılar be abi daha neler olcak bakalım

Ahmet Harun Duman says:

Allahım inş Barbara Palvin inan köse ye çıkmadan yutup kapanmaz amin

Davut Sakallı says:

İyi diyelim iyi olalım. Kesinlikle haklısın aklı başında kimse zamana karşı mücadele etmez. Kazanamaz da zaten. Bu tip söylemler dikkatleri dağıtmak, gündemi değiştirmek için piyasaya sürülüyor. Belki de bu kadar çok gündem içinde düşünceleri boğmak için. İnsanların sağlıklı düşünmesini engellemek için. Sosyal medya engellense ne olur? Engellenmese ne olur? Z kuşağı değiliz. Anamızın karnından Wi-Fi sinyali almadık. Yaşarız. Niye bu kadar korkuyoruz ki? Bu biraz da bizim sosyal medyanın kölesi olduğumuzu gösteriyor aslında. Esasında sosyal medyaya onlar da bağımlı ne kadar aksini iddia etseler de sosyal medyanın bir kölesi de onlar. Hatta bizden daha bağımlılar. Bi kapatsa sosyal medya siteleri kendilerini Türkiye'ye.. Açın diye ilk yalvaranlar bunlar olur. Neyse… su akar yatağını bulur; gün döner ışığını vurur…

Uğur Karabürk says:

%20 de fena oran değil aslında İnan, ben de tamamen kapatılacağını pek düşünmüyorum.(Vpn den gireriz diyen bir kesim de oluştu birkaç günde)

Fexus Kemankeș says:

Bir denetleme, düzenleme getirilebilir ama tamamen yasaklanması çok yanlış. Getirilecek düzenleme RTÜK gibi ise hiç gelmesin daha iyi. Yıllardan beri İnternet üzerinden bu olayı ateşleyen olaylar oluyordu zaten mevki sahibi birinin başına gelince mi akıllarına yasaklama geldi?

Fexus Kemankeș says:

2:10 vaaz vermek

Write a comment

*

World COVID-19 Stats

Live Coronavirus Dashboard Tracker