Dünyanın En Zengin 10 Kişisi

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

The Greatest House Music Tracks

Daha önce Türkiye’nin en zengin 10 kişisi videosu yapmıştım. Şimdi de dünyanın en zengin 10 ismini ve servetlerini nasıl kazandıklarını öğreneceğiz. Bu liste, ünlü ekonomi dergisi Forbes tarafından hazırlandı.

Türkiye’nin En Zenginleri: https://www.youtube.com/watch?v=DDoJ_8jJgQE

Bir istisna yapalım ve onbirinci sıradan başlayalım. Çünkü orada yakından tanıdığımız bir isim var: Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg. 30 yaşındaki Amerikalı’nın serveti tam 35.2 milyar dolar. Bu yaşta bu para. Oha diyorum hakikaten.

Dünyanın en zengin onuncu kişisi, 92 yaşında bir Fransız: Liliane Bettencourt. Ünlü kozmetik firması L’oreal’in kurucusunun tek çocuğu. Serveti 37.6 milyar dolar.

Listemizin dokuzuncu sırasındaki isim, Robson Walton. Onun parasının kaynağı da babası. Ünlü Wallmart marketlerinin kurucusu Sam Walton’un en büyük oğlu. Serveti 38,6 milyar dolar.

Dünyanın en zengin sekizinci kişisi, 65 yaşında bir Amerikalı kadın: Alice Walton. Serveti 38.7 milyar dolar. Soyadından anlaşılacağı üzere, Sam Walton’un kızı. Yani parasının kaynağı, Wallmart marketleri.

Listemizin yedinci sırasında Wall Mart kurucusunun küçük oğlu var: Jim Walton. Şirketin CEO’su olarak 11 bin marketi yönetiyor. Serveti 40.2 milyar dolar.

Dünyanın en zenginleri listesinin altıncı sırasını 3 kişi paylaşıyor. İlki yine bir Wallmartçı. Christy Walton. 59 yaşındaki kadın, 41.2 milyar dolar servete sahip.

Altıncı sırayı paylaşan bir diğer Amerikalı, David Koch. 74 yaşında. Babasının kurduğu şirketi 1967’den bu yana yönetiyor. Serveti 41.2 milyar dolar. Koch Industries, enerjiden madenciliğe birçok iş kolunda faaliyet gösteriyor.

Altıncı sıranın son ismi 79 yaşındaki Charles Koch. Onun da serveti 41.2 milyar dolar ve kaynağı da kardeşi gibi Koch Industries.

Dünyanın en zengin beşinci kişisi, ünlü bilgisayar ve yazılım üreticisi Oracle’ın kurucusu olan Larry Ellison. 70 yaşında. İlk 10’a baktığımızda servetini kendi alın teriyle yapan ilk isim. Serveti 56.9 milyar dolar.

Listemizin dördüncü sırasında 78 yaşında bir İspanyol var. Amancio Ortego. Serveti 61.5 milyar dolar. Bu parayı Inditex adında bir tekstil firmasından yaptı. Bünyelerinde çok marka var ama en ünlüsü ülkemizde de mağazaları olan Zara.

Mama India [Reloaded] (StoneBridge Mix)

Veee geldik dünyanın en zengin üç kişisine.

Üçüncü sırada bir Meksikalı var: Carlos Slim Helu. 74 yaşında. “America Movil” adında bir telekom şirketinin kurucusu. 18 Latin Amerika ülkesinde telefonla konuşma işleri ondan soruluyor. Serveti 71.2 milyar dolar.

Dünyanın en zengin ikinci kişisi bir Amerikalı: Warren Buffett. 84 yaşında olmasına rağmen hala bilfiil çalışıyor. Bu noktaya borsa ve yatırımcılık sayesinde geldi. Hissedar olduğu şirketler arasında Coca Cola, American Express, Visa, Johnson & Johnson gibi dev firmalar var.

Dünyanın en zengin kişisi kim dersiniz? Microsoft’un kurucusu Bill Gates. Şu an 59 yaşında. Serveti tam 81.3 milyar dolar. Bilmeyenler için, Microsoft, pek çok bilgisayarda kullanılan Windows işletim sistemini yapan firma.

Ohadiyorum kanalında ilginç, eğlenceli, bazen de garip deneyler yapıyoruz ve bunları video haline getirip yayınlıyoruz. Deneyler dışında, oha diyeceğiniz enteresan, komik, tuhaf bilgiler veren videolar da hazırlıyoruz.

Faydalı ipuçları ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler için diğer kanalımız YAPYAP’ı ziyaret edin:
http://www.youtube.com/yapyap

BİZİ TAKİP EDİN
Facebook: https://www.facebook.com/OHAdiyorumTV
Twitter: https://twitter.com/OHA_diyorum

Comments

Neslihan Güzel says:

TÜRKİYEDE ZENGİN YOK 😅😅😅😅

AyberkGG says:

2020 izleyenler ;(

Karışık Kral says:

zengin

BROKENシ︎ says:

Ben zenginim 2300 tl Pc alaçam çok pahali

Semih Sayik says:

Ulanmmmm ahbeniyeee

Sara Orazova says:

Lanet olsu zenginlere

SUNA EVREN says:

Videoyu izlemeden önceki tahmini yemin ederim bill gates di

Brawl Rastaa says:

Hiçbiri zengin değil bence

Hursit Cenker says:

E keşke herkes zengin olsaydı

Enes Esen says:

2019 da izleyen

efe Atlıoğlu says:

Bana 1 milyon yeter

Efekan Menteş says:

2019 olmuş hala izleyenler keşke yaşasaydı 😢

iyi oyuncu says:

Her zengin olan yaşlı olmak zorunda mı 😁

hizmetin hizmetkârı says:

Dünyanın en zengin adamı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Ali Bıçak says:

Abi birisi Şenol güneşe benziyor

Steezy says:

Artk 2018 yılındayız ve Bill GATES 50 MİLYAR DOLAR bağış yaptığı için 2. ye düştü ve birincisi Jeff Bezos, adamın 120 milyar dolardan fazla parası var

Write a comment

*

Mama India [Reloaded] (StoneBridge Mix)

Superhit Song Of The Year

Play Now!

×
Superhit Song Of The Year Play Now!Close