Katarsis X-TRA: Doruk Doğrusöz – Cinsiyet Değiştirme Süreci

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

Katarsis X-TRA’nın bu bölümünde Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın konuğu Doruk Doğrusöz. İlk olarak Neslihan Doğrusöz olarak tanıdığımız Doruk, bu programda çocukluğunu, kendisini hep erkek hissettiği büyüme hikayesini, cinsiyet değiştirme sürecini, ailesiyle ilişkilerini ve hayallerini anlatıyor. Doruk Doğrusöz’ün konuk olduğu yeni bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

Yeni bölümleri kaçırmamak için abone olun: https://bit.ly/2LUEOwP

Instagram’da bizi takip etmeyi unutmayın: https://bit.ly/2YwN7jP

#katarsis #gokhancinar #dorukdogrusoz

Comments

Bana Göre TV says:

Yeni bölümleri kaçırmamak için abone olun: https://bit.ly/2LUEOwP

Başkentt says:

Rüzgar Erkoçlardan daha erkek, Rüzgar biraz erkek olmaya çalışıyor gibi çok yapay geldi bana. Ama bunun hareketleri tripleri falan gerçekten 40 yıllık erkek gibi

serkan MANDACI says:

Sonradan erkek olanlar bizden çok yakışıklı oluyor çok koyuyor bana bu 😐😁

Every good İs a turn says:

Ay ben böyle oluyum annem sopayla kovalar beni evde

Every good İs a turn says:

Büyük cesaret

Arzu Sezer says:

Kimse keyfi boyle zor bir surecten gecmez allah yardimcisi olsun kimseyi.kinamayalim bu insanlarimiza sahip cikalim

aquamarine luto says:

abi adamın şarkı söylediği yerde niye arkaya aynı şarkıyı veriyorsunuz kim editledi bunu

Gulane Azizli says:

Gorunuwce iyrenc gorunur..

Diesel VictorVEVØ says:

Kendini kiz olarak kabullenseydin ne olurdu Allah seni kiz bedeninde yaratmis anliyorum zor bisey.

Yağmur Kalkan says:

Çok güzel bi ailesi varmış 🙂

İlkane Emirova says:

Nesli olurken çok tatlıydın. Keşke erkek olduğunu öğrenmeseydim. 🥺

Ali Sezen says:

Askerlik noldu erkek olduna

elgiz derin şener says:

Bu erkekken kız olmustusimdi yine mi erkek oldu

Naz Çelik says:

En büyük hatan Sevda demireldi neslihancım

Gönül Yorgunu says:

Ayy Allah korusun ama ben evladımı asla reddetmem bana ne el alemden

Gönül Yorgunu says:

Neslihan çok güzel din be

Yegane Aliyeva says:

ERKEK OLSADA HEP İZLİYORUM KENDİNDEN GÜÇLÜ KADINLARLA BERABER OLUYOR..ERKEKSİ KADINLARLA…VE ÇOK KORKAKCA DAVRANIYOR..KADINLIĞINI BELLİ EDİYOR YİNEDE

Samet Kaplan says:

“Şüphesiz ki sizler, kadınları bırakıp erkeklere şehvetle yaklaşıyorsunuz. Siz, aşırı giden taşkın bir toplumsunuz.” (7/A'râf 81)

Onların üzerine bir (azap) yağmuru yağdırmıştık. Suçlu günahkârların akıbetinin nasıl olduğuna bir bak! (7/A'râf 84)

ALTIN AİLE says:

bayan hali daha iyiymiş

Heneed says:

Cinsiyet değiştirme için illa mahkeme kararı vs. gerektiriyormuş. Baya uğraştıran bir şey ama uğraştırması falan umrumda değil. Mehkemede psikolog 2 yıl inceliyormuş sanırım. Kimden hoşlandığımıza vs. bakıyorlar mı? Ben genellikle erkeklerden, nadiren kadınlardan hoşlanan biriyim. Ama kendimi internette hep erkek olarak tanıttım ve erkeklerden de mantıken gay gibi hoşlanıyorum ve bilerek değil. Gerçekten konuşurken işte sevgili konularına falan girince bazen fark etmeden ben gayim falan diyorum.

Soru bitti, devamı hayat hikayesi gibi bir şey.

Kendimi bildim bileli hiçbir zaman kız gibi hissetmedim. Evde ve okulda yargılardan dolayı oldukça “kız gibi” olmaya çalışıyorum. Hiçbir zaman oyunlarda mikrofon açmadım “mic yok ya” bahanesiyle. Sesimi duymasınlar, kız sanmasınlar diye. Bak yine yanlışlıkla “kız sanmasınlar diye” dedim. Kız olduğumunu anlamasınlar diye. Hiç elbise, etek, süslü püslü şeyler falan giymedim. Hiç oyuncak bebeklerle oynamadım. Çünkü zerre ilgimi çekmiyordu. İlkokulda futbol, ortaokulda basketbol sevdalısıydım.

11 yaşımda, ortaokuldayken saçlarımın yanlarını kazıttım. Orta uzundu, arkadan bağlıyodum falan. Dışarıda konuştuğum, karşılaştığım, bir daha görmeyeceğim insanlar beni erkek olarak gördüklerinde çok mutlu oluyordum. Güvenim yerime geliyordu. Gençlik dizileri izlediğimde hep kendimi erkeğin yerinde koyardım istemsizce. Ya da dışarıda yakışıklı, vücutlu erkek gördüğümde “uff çok yakışıklı yaağğ” değil “ off keşke yerinde olsam” derdim.

Daha 12 yaşımdayken depresyona girdim, cinsiyet yüzünden. Hiçbir zaman kızlarla arkadaş olamadım. “Normal” görünmek için onlarla kanka olmaya çalıştım ama yapamadım. Her zaman erkeklerle arkadaş oldum. Şu an en yakın arkadaşım, kardeşim dediğim çocuk erkek. Okuldan arkadaşlar da benimle çok rahat, her şeyi konuşurlar. Oyun muhabbeti filan yapıyoruz. Kız muhabbeti yapıyorlar, ben de katılıyorum. Erkeklerden hoşlanıyorum ama akranlarımdan hoşlanamıyorum. Bu yüzden hiç sevgili yapamayacağım sanırım. Yaşıtlarımdan hiçbir şekilde etkilenemiyorum. Hele de kendi bulunduğum ortamdakilerden birine asla.

Kadınları anlayamadım hiçbir zaman. Beynim de erkek olarak çalışıyor sanırım. Erkeklerin yakındıklarını, sevdiklerini tamamen hissedebiliyor ve anlayabiliyorken; kadınların sorunlarını, düşüncelerini kavrayamıyorum. Hiçbir zaman onlar gibi hissedemedim.

Daha reşit değilim, ekonomik özgürlüğmü kazandığımda ameliyat, enjeksiyon işlerine falan başlamak istiyorum. Büyük ihtimal ailem beni reddededek ama effederler herhalde. Çocuklarına ömür boyu küs kalmazlar herhalde. Çünkü, beynimle eşleşmeyen bu bedenle yaşayıp vakit kaybetmek istemiyorum.

Melike Aykac says:

Yıldız tilbe gelsin

Ayşegül24 says:

Farkettinizmi erkekken kadın olanların sesi pek değişmiyo ama erkek olanların değişiyo

Aşk Pıtırcığı says:

Nedense farklı şeyler bize ayıp mı diyeyim saçma mı diyeyim geliyor.İnsanın kendi hayatını deyişdirmesi çok güzel bir şey.Eyer mutluysa hiç kimse sana karışamaz.Helal olsun sana.Gelecek senin gibi insanlarla deyişecek.❤

Write a comment

*